PIERWSZY RAZ?

Cześć!

Nazywam się Ola Jakubczak, jestem matematyczką, absolwentką psychologii pozytywnej i twórczynią Przestrzeni Pozytywnej Edukacji. Razem z Dorotą (również matematyczką) sprawiamy, że nauka matematyki jest łatwiejsza, a także dbamy o wyposażenie ucznia w kompetencje przyszłości, umiejętności przydatne w dalszej edukacji, pracy i życiu codziennym.

Chcemy, aby edukacja miała się lepiej. Dlatego, już niedługo, poszerzymy swoją działalność i każda osoba zaangażowana w edukację, będzie mogła skorzystać z naszej wiedzy i wieloletniego doświadczenia.

Co, tak właściwie robimy i dlaczego?

Naszą misją jest odczarowanie matematyki i edukacji. Tworzymy przestrzeń pozwalającą uczniom poczuć się pewnie i rozwinąć skrzydła. Dbamy o to, aby lekcje były ciekawe, angażujące, tworzymy własne materiały edukacyjne, gry oraz zabawy matematyczne. Nieustannie się rozwijamy, szukamy nowych form i metod nauczania żeby każda lekcja była niezwykłą, pełną pozytywnych emocji, przygodą. Ucząc matematyki, uczymy kompetencji potrzebnych uczniom w kolejnych etapach nauki, pracy i życiu. Poza treściami matematycznymi i przygotowaniem do egzaminu, uczymy planowania nauki, tworzenia notatek, metod efektywnego uczenia się, sposobów na motywację, radzenie sobie ze stresem egzaminacyjnym i wielu innych potrzebnych umiejętności.

Kilkanaście lat doświadczenia, liczne kursy oraz studia z psychologii pozytywnej pokazały nam, że nie tylko ilość przerobionych zadań ma znaczenie w drodze do osiągnięcia sukcesu. Uczeń, który wie po co się uczy, ma cel, zna siebie, swoje talenty, zasoby, mocne strony, widzi postępy, ma wokół siebie ludzi, dla których jest ważny i którzy w niego wierzą, jest bardziej zmotywowany, również do nauki matematyki. Czuje się bardziej sprawczy, pewny siebie, wierzy we własne umiejętności i chętniej podejmuje wysiłek. I właśnie na tym opiera się praca z uczniami w Przestrzeni Pozytywnej Edukacji- w przyjaznej atmosferze podsuwamy narzędzia i pomagamy rozkwitać.

Wspieramy również rodziców i nauczycieli, ich rozwój, dbanie o siebie, swoje granice aby mogli czuć się spełnieni i szczęśliwi oraz mieli siłę, wiedzę i umiejętności potrzebne do wsparcia ucznia w procesie edukacji. Szerzymy edukację pozytywną, czyli opartą na zasobach, w atmosferze empatii, szacunku i akceptacji, bo wiemy, że to najlepsza droga, a zmieniając swoje “podwórko”, przyczyniamy się do czegoś większego i tym samym mamy wpływ na obraz edukacji w Polsce.

 To od nas zależy jak będzie wyglądało jutro 🙂

Bądźmy w kontakcie!

To tutaj znajdziesz najnowsze informacje o nas, naszej działalności, darmowych wydarzeniach, webinarach. Możesz tu, na bieżąco, śledzić to, co robimy dla innych.

To miejsce specjalne, bo zrzesza nauczycieli, dla których edukacja to wiele więcej niż sprawdziany i egzaminy. Tutaj rozmawiamy, dzielimy się doświadczeniami i szukamy możliwych rozwiązań.

To tutaj dzielimy się darmowymi materiałami dydaktycznymi, które same tworzymy. Nasi uczniowie je uwielbiają, może Twoi też je polubią?

Jeśli lubisz być dobrze poinformowany, nie chcesz przegapić premiery ebooka, kursu czy darmowego webinaru, to zdecydowanie warto się zapisać. Piszemy też listy o naszej codzienności, a przy okazji przemycamy trochę wiedzy i doświadczenia, które, kto wie, może pomoże też Tobie?

To tutaj zobaczysz najwięcej prywatnego życia, kulisów naszej pracy i zdjęć. Jeśli chcesz złapać z nami kontakt, pogadać, to jest to najlepsze miejsce do tego.